Třída Včeličky

E-mail: ms.zsmsdomasov@gmail.com

Zástupce ředitele školy pro MŠ: Bc. Lenka Musilová

Učitelka: Dagmar Kadaňková

provoz MŠ: od 6:30 do 16:30 hod.

provoz  třídy: od 6:45 do 16:15 hod.

Informace o MŠ Domašov:

Naše mateřská škola se nachází v klidném prostředí na okraji obce Domašov, která se rozkládá  v mírném údolí náhorní plošiny na pokraji Českomoravské vrchoviny. Školu tvoří jednopodlažní budova z 50.let. Zde se nachází prostorná třída, tvořena koutky a jídelní část, kde si pochutnáváme na dobrém jídle.Kapacita mateřské školy je 28 dětí, třída je věkově smíšená ( od 3 do 6-7 let).
Vybavení třídy didaktickými a herními pomůckami je přehledně a účelně přizpůsobeno tak, aby k nim děti mohly volně přistupovat a samostatně si volily činnost, kterou se chtějí zabývat.
Mateřská škola je obklopena velkou zahradou se vzrostlým březovým lesíkem, který nám v teplém počasí poskytuje příjemný stín, pískovištěm, houpačkami a malou zahrádkou, na které si pěstujeme vlastní zeleninu. Zahradu využíváme v každém ročním období. Také chodíme na vycházky k nedalekému rybníku Bahňáku a do lesa, kde vedeme děti k pozitivnímu vztahu k přírodě a její ochraně. Naše mateřská škole je zaměřena na ekologii, a proto co nejvíce činností směřujeme ven do přírody.
Cílem naší školy je vést a učit děti již od malinka postojům a praktickým dovednostem, které spočívají v úctě k přírodě a její ochraně i ochraně vlastního života a zdravý, rozvíjet a podporovat sebevědomí dítěte, jeho plné a spokojené prožívání, sebejistotu a důvěru ve vlastní schopnost a založit pevné základy osobnosti dítěte pro život, celoživotní rozvíjení a vzdělání.

MŠ Domašov

Svátek má Taťána