Návštěva BIOSKOPU

SVĚDKOVÉ DÁVNÉ MINULOSTI ZEMĚ
- výukový program na PřF MU v Brně

Paní učitelka nás tentokrát překvapila výletem do Brna. A už samotný začátek výletu byl pro nás velkým zážitkem. Poprvé jsme totiž cestovali s celou třídou hromadnou dopravou. Vše jsme ale zvládli na jedničku a paní učitelka s paní vychovatelkou nás moc chválily.

A  co teprve samotná návštěva Ústavu geologie PřF MUNI! Již u vchodu nás vítali lektoři, kteří byli našimi průvodci celým kurzem -  SVĚDKOVÉ DÁVNÉ MINULOSTI. Ano, podnikli jsme s nimi takový malý výlet do minulosti. Bylo to úžasné ! Měli jsme možnost vidět pravé zkameněliny rostlin i živočichů, vzít  je do ruky a prohlédnout si je úplně zblízka. Kdy asi tito tvorové žili, v jakém prostředí? Jak je možné, že si je dnes můžeme prohlédnout i když jsou milióny let staré? Na tyto i další otázky jsme hledali odpovědi a od našich lektorů jsme se dozvídali mnoho dalších zajímavých informací.

Stali jsme se tak na chvíli malými „vědci“. Vyrobili jsme si i odlitek TRILOBITA, který jsme si domů odnesli na památku dnešního „vědeckého bádání“.

Závěrečná prohlídka vědecké muzejní sbírky byla již pro všechny neuvěřitelným dokladem naší dávné minulosti.

Moc jsme si tento výlet i celý výukový program užili. Bylo to pro nás opravdu cenné poznání.

Datum vložení: 10. 3. 2024 12:55
Datum poslední aktualizace: 10. 3. 2024 14:01