Moc se těšíme na Vánoce!

Vše začalo Mikulášem. Tím se dalo vše do pohybu a po pár týdnech jsme se společně loučili u stromečku v naší třídě a přáli si KRÁSNĚ A VESELÉ SVÁTKY VÁNOČNÍ!
A co jsme se všechno naučili a co jsme zažili ? Podívejte se.

Adventní čas je pro nás ve třídě vždy svátečný a tak trochu jiný. Všichni si uvědomujeme brzký příchod Vánoc a nějaké to vánoční kouzlo nám vytváří tu příjemnou  atmosféru i v našich srdcích.                                                                          Vlastně to všechno odstartoval už krásný program při rozsvěcení vánočního stromečku na náměstí v Domašově. A následovalo těšení se na příchod Mikuláše, čertů i andělů. Máme rádi ten den, kdy nám dávají úkoly a my je po celé dopoledne plníme. A je nám u toho dobře. Všichni se těšíme, jaký bude letos adventní kalendář, který nám tu Mikuláš zanechá. Jaké bude to překvapení? A potom se už zase přeneseme k tvoření a vyrábění dárečků a přáníček pro radost našim blízkým. Dalo nám to letos dost práce! Ale POVEDLO SE! A měli jsme z našich výrobků opravdu velkou radost.

Nakonec přichází tak trochu zklidnění, popovídání si u stromečku o tradicích a zvycích, které doma o vánočních svátcích dodržujeme, plnění adventních úkolů z kalendáře i  společné zpívání koled u velkého vánočního  stromu na chodbě .

Poslední den jsme si připravili pohoštění, dali na stůl výborné cukrovíčko od maminek, paní kuchařky nám k tomu uvařili moc dobrý čajík a my jsme jenom mlsali a užívali si to. Některé děti si ještě pro nás  nacvičily hudební pásmo a já jsem na ně byla opravdu pyšná. Poslouchali jsme, zazpívali si a na závěr si rozdali navzájem dárečky pro potěšení.

Bylo to moc pěkné a dojemné zakončení adventního času a přání krásných a spokojených Vánoc nebralo konce.

Do nového roku 2024 Vám všem přeji hodně radostných chvil, kupu štěstí a hlavně pevné zdravíčko!

Magdalena Mazourová

Datum vložení: 2. 1. 2024 13:06