Home   Okénko z 1. třídy

Okénko z 1. třídy

Ledové ozdoby

Fotky: https://photos.app.goo.gl/xh7fjV6JHfhhFgid9

Vysvědčení v 1. třídě

A už je to tady! Byl tu den, na který jsme se všichni těšili:
„ Dostaneme naše první vysvědčení!“.
Už od rána bylo vše jiné. Ve třídě jsme měli připravené různě sestavené lavice a mohli jsme si sednout, kam jsme chtěli a s kým jsme chtěli. Společně jsme si povídali o tom, co se nám ve škole líbí a co ne, co jsme všechno zvládli, jaké máme kamarády  a tak. Každý z nás si vytvořil další list do našeho časopisu. Tentokrát úplně sám. No a potom pro nás paní učitelka měla připravené různé aktivity z matematiky, češtiny i prvouky. Malovali jsme na tabuli poslepu obličej. To jsme se opravdu hodně nasmáli. Po svačině  jsme se všichni se zájmem pustili do společných her, které jsme si přinesli z domova. Bavili jsme se celé dopoledne a moc se nám to líbilo.

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/eYdTnyuxqsBYQxs56

Nakonec přišla ta dlouho očekávaná chvíle. Paní učitelka pustila slavnostní hudbu a rozdala nám naše první vysvědčení. Dostali jsme velkou pochvalu, gratulaci a s přáním do konce školního roku i sladkou odměnu.

fotky zde: https://photos.app.goo.gl/QoTb7BdHDr2vQCCV6

Takže, kamarádi, hodně sil, elánu a úspěchů do druhého pololetí!

Další fotky: https://photos.app.goo.gl/mmFyFeT7MVhS7FWb9

Koulování se sněhuláky

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/3xSkyGDycBcjFyzB9

Vánoce v 1. třídě

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/B3QD55io6pwtsxyJ7

Slavnost slabikáře

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/PcBiWJTcUCEKjC8z8

Mikuláš ve škole

Ani přísná hygienická opatření nezabránila tomu, aby školu navštívil Mikuláš. Sice jsme ho neviděli, ale stopy po něm zůstaly. Zanechal nám tu úkoly z různých předmětů s mikulášskou tematikou. Úkoly byly zajímavé a ty o čertech docela záludné. Nechybělo také luštění hádanek a malování obrázků. Za pěknou práci nám Mikuláš nadělil třídní adventní kalendář se sladkostmi a úkoly. Ty děti postupně plní a některými z nich potěší doma i své blízké.  Zbývá už jen pár dní do Štědrého dne a my si předvánoční čekání vyplňujeme nejenom učením, ale i připomínáním tradic, zvyků a pranostik. Nebude chybět ani poslech vánočních koled a sledování pohádek.   Moc se už těšíme na Vánoce.  

Fotky k prohlédnuti zde: https://photos.app.goo.gl/iJApmBgRumznMRGx7

Hrajeme si s pohádkami 

K pohodě v 1. třídě zcela jistě patří i pohádky. A i když se s nimi setkáváme při výuce téměř každý den, tentokrát to bylo jiné. S pohádkami jsme si hráli totiž celý den. Poslouchali jsme zpívanou pohádku, dívali se na animovanou pohádku a „četli“ jsme si pohádku v pracovním sešitě. Pohádku jsme si vyprávěli, malovali a skládali celý příběh podle obrázků. Paní učitelka nám také ukázala krásnou knížku plnou pohádek a některé nám také zarecitovala. Protože se nám to velmi líbilo, vyrobili jsme  si loutky k pohádce O Červené karkulce. Potom jsme si s kamarády pohádku nacvičili     a zahráli svým spolužákům. Byl to velký zážitek! Dopoledne uteklo jako voda a nám se ani domů nechtělo.

Odkaz na fotky: https://photos.app.goo.gl/4ySznvSCDZixjX8D8https://photos.app.goo.gl/4ySznvSCDZixjX8D8

Slavnostní zahájení školního roku

V úterý 1. září jsme zahájili nový školní rok 2020/2021. Tentokrát ovšem trochu netradičně. Z důvodu hrozby nákazy Covidem 19, jsme se nemohli, stejně jako každý rok, všichni společně setkat ve třídě    a přivítat se se všemi, koho jsme po celé prázdniny neviděli. Žáci 2.– 5. ročníku se přesunuli se svými třídními učiteli do svých tříd. Prvňáčky i s jejich rodiči si odvedla paní učitelka do první třídy, kde už bylo vše připraveno ke slavnostnímu zahájení nového školního roku. 

Odkaz na fotky zde: https://photos.app.goo.gl/seRYhnAdQeNCNQHw5