Home   Akce z 4. třídy

Akce z 4. třídy

Výlet do Brna

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/2Cbva8HYERQgC7kW9

Projekt Den Země

Náhled na nové kartě(otevře se na nové záložce)

Den Země jsme si připomněli povídáním o tom, jak bychom mohli zlepšit přístup lidí k potřebám naší planety.
Tento ekologicky motivovaný svátek se slaví po celém světě již od roku 1970.   Den Země by se ale neměl slavit je jeden den v roce. Zdravější životní prostředí by mělo být výsledkem kolektivní snahy lidí po celém světě. A i ta nejmenší snaha se počítá. Položili jsme si otázku: „ Co můžete pro naši planetu dělat každý den právě vy?‘‘ Jsou to drobnosti, ale ve větším měřítku mají obrovský dopad.                       
Děti se zapojily do diskuze velice aktivně a společně jsem dospěli k tomu, že my můžeme přispět tím, že budeme třídit odpad. Zopakovali jsme si možnosti třídění odpadu. Zahráli jsme si ve skupinách hru a vyplnili jsme si pracovní listy, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací. 
Závěrem jsme se utvrdili v tom, že ekologičtější život není o tom změnit svůj životní styl od základu, ale o tom, přemýšlet o spotřebě v domácnosti a ničím neplýtvat. Důsledkem je nejen zdravější planeta a zdravější lidé, ale jako bonus můžeme ušetřit nemalý peníz a můžeme mít za sebe dobrý pomoc.

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/CaKnPZmv58jG68rR8

Výukový projekt – Jezírko Soběšice

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/5owb4VnV3bfooSQEA

Projekt Středověk

Po dlouhé, téměř čtyřměsíční době , kterou jsme prožili u počítače při distanční výuce, jsme  se mohli vrátit do školy a společně si užít zajímavý projekt.
Během distanční výuky jsme se seznámili s našimi nejstaršími dějinami a historickými osobnostmi. Proto jsme se rozhodli  pro pěkné tematické dopoledne.
 Děti si připravily povídání o jednotlivých historických osobnostech – od Přemysla Otakara I. až po Karla IV. a Jana Husa.
 Některé děti si ve dvojicích připravily spoustu zajímavých informací ze života panovníků a jejich manželek. Musím pochválit  Nikolku Trnkovou, Lucku Ustohalovou, Terezku Štrbíkovou, Káju  Urbánkovou, Nikolku Kýškovou, Lucku Kotačkovou, Pavlínku Nevrtalovou,Táňu Uhrovou, Vojtu Ledera a Jiho Shina, kteří si připravili zajímavé vyprávění a přiblížili nám dávno minulé časy. Jarda Dufek si vytvořil prezentaci a seznámil nás se středověkou zbraní – kuší. Se zájmem jsem si vyslechli jeho  povídání  a dokonce jsme si zbraň mohli  prohlédnout. Šimonek Blažek si připravil rytířský meč a tak jsme mohli ukázat pasování na rytíře, což byla tehdejší největší pocta pro šlechtice. Také jsme si připomenuli, co je to rytířská kultura, která se projevovala obdivováním rytířských ctností. Nikolka Trnková si dokonce oblékla šaty z dob princezen a nezapomněla ani na účes. Kája Urbánková si ještě  připravila  koncert s dobovými skladbami, které zahrála na ukulele.  Děti si vypracovaly pracovní listy, kde se také mohly dozvědět  nové informace, procvičit češtinu, vypočítat příklady a nakreslit si svůj rodový erb.
Na závěr se žáci pokusili roztřídit společenské vrstvy tehdejší doby. Také jsme si slíbili, že se k tématu středověku ještě jednou vrátíme. A tuto velice zajímavou a vzdálenou dobu si ještě zkusíme více přiblížit.
Celé dopoledne uteklo velice rychle a než jsme se nadáli, byl konec vyučování. Myslím si, že se celé dopoledne dětem líbilo a konečně si mohly užít společnou práci.

Fotky zde: https://photos.app.goo.gl/jUazn6TuSAYWPEXX8

Mikuláš ve škole

Ani přísná hygienická opatření nezabránila tomu, aby školu navštívil Mikuláš. Sice jsme ho neviděli, ale stopy po něm zůstaly. Zanechal nám tu úkoly z různých předmětů s mikulášskou tematikou. Úkoly byly zajímavé a ty o čertech docela záludné. Nechybělo také luštění hádanek a malování obrázků. Za pěknou práci nám Mikuláš nadělil třídní adventní kalendář se sladkostmi a úkoly. Ty děti postupně plní a některými z nich potěší doma i své blízké.  Zbývá už jen pár dní do Štědrého dne a my si předvánoční čekání vyplňujeme nejenom učením, ale i připomínáním tradic, zvyků a pranostik. Nebude chybět ani poslech vánočních koled a sledování pohádek.   Moc se už těšíme na Vánoce.  

Fotky k prohlédnuti zde: https://photos.app.goo.gl/and7fpSJEUSLRp6y9

Podzimní procházka

Fotky k nahlédnuti zde: https://photos.app.goo.gl/2z2W3MXnNdJxuKCd7